حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

فروشنده شوید

متن محو در دود – آموزش فتوشاپ

آموزش طراحی متن محو در دود در نرم افزار فتوشاپ

مرحله ۱

بسیار مهم است که قبل از کار بر روی سند، ما برخی از موارد را مورد توجه قرار می دهیم. آیا پروژه ما برای وب و رسانه های اجتماعی اهمیت دارد؟ اگر چنین است، ما یک سند با حالت رنگی RGB و رزولوشن ۹۶ پیکسل ایجاد خواهیم کرد. از سوی دیگر، اگر میخواهید پروژه را چاپکنید، باید حالت Color CMYK را انتخاب کنید و حداقل رزولوشن ۲۵۴ ppi . قبل از کار بر روی هر پروژه، بسیار مهم است که حالت رنگ و وضوح را تعریف کنید. بعدا از مسائل اجتناب خواهید کرد و می توانید ببینید که رنگ های نهایی چگونه ظاهر می شوند.

گام ۲

بیایید یک سند جدید ایجاد کنیم. اول، شما باید آن را (Ctrl / Cmd + N) با استفاده از همان اندازه تصویر مورد نظرتان یا اندازه موردنظرتان داشته باشید. برای این طراحی، من تصمیم گرفتم یک سند را که همان اندازه تصویری است که میخواهم استفاده کنم (۴۵۰۰×۳۲۸۹ پیکسل) ایجاد کنم .سپس، برای قرار دادن تصویر ما در آرگومان، ما می توانیم به File → Place Embedded برویم یا، در حالی که سند باز است، می توانیم تصویر را به آن بکشیم.

012.PNG
02_12.PNG

راه دیگری برای انجام این کار رفتن به پوشه ای است که در آن تصویر خود را داشته باشید و سپس با کلیک راست → با استفاده از Adobe Photoshop باز کنید .

032.PNG

مرحله ۳

همانطور که می بینید، این تصویر دارای برخی از لکه ها است که می تواند در هنگام ایجاد طرح طراحی شده باشد. در این مورد، به عنوان یک پس زمینه سفید، ما فقط باید بر روی آنها با ابزار شفا قلم مو (یا حتی قلم مو ابزار و با استفاده از همان رنگ سفید به عنوان پس زمینه). پس از خلاص شدن از این لکه ها، ما می خواهیم تصویر خود را ویرایش کنیم.

042.PNG
051.png

ما خوب هستیم برویم

ایجاد قاب بیرونی

مرحله ۱

مربع را در مرکز تصویر ما ایجاد کنید. این باید بیشترین طراحی ما را پوشش دهد، اما باید بخش هایی از جوهر را از آن بیرون بکشیم. برای این، من یک مربع ۱۹۵۰×۱۹۵۰ پیکسل را انتخاب کردم، با یک ضربه ۷۰ درصدی داخلی با رنگ نارنجی (# e9a74c) رنگ شده بود .

06_1.PNG
071.PNG

گام ۲

یک ماسک لایه ای ایجاد کنید، از آن ما بخش های اضافی را پاک می کنیم تا سیگار و مربع شبیه یکدیگرند. برای ایجاد ماسک لایه، لایه قاب را انتخاب کنید و بر روی دکمه ای که مانند یک دایره در یک مستطیل ظاهر می شود، واقع در قسمت پایین لایه لایه ها کلیک کنید .

085.PNG

مرحله ۳

با انتخاب ماسک لایه، قلمو را با رنگ سیاه انتخاب کنید و قسمتهای اضافی را حذف کنید. ما همچنین می توانیم این کار را با Eraser Tool انجام دهیم ، اما اگر ما یک اشتباه را انجام دهیم، مانع از بازگشت ما نخواهیم شد. بنابراین بهتر است با ماسک های لایه ای کار کنیم، همانطور که می توانیم یک ویرایش غیر مخرب انجام دهیم. این به این معنی است که ما می توانیم در هر زمان به حالت قبلی برگردیم. اگر شما نیاز دارید که بهتر بفهمید که قسمت هایی که باید رنگ بکشید، کدورت لایه قاب را کاهش دهید و یا از ابزار انتخاب برای انتخاب بخش های قطع کننده تا حد امکان دقیق استفاده کنید.

092.PNG
101.PNG

شما می توانید این تنظیمات را در بسیاری از رنگ های جوهر به عنوان شما می خواهید، اما نتیجه باید شبیه به این:

111.PNG

افزودن متن

مرحله ۱

بیایید تایپ متن را که ما در طراحی خود استفاده می کنیم. در این مورد، کلمه “دود” با استفاده از فونت Bebas Neue Bold خواهد بود. نگران نباشید در مورد اندازه یا رنگ.

121.PNG

گام ۲

اکنون مطمئن شوید که متن درست نوشته شده است. پس از آن، راست کلیک بر روی لایه متن و انتخاب “تبدیل به شکل” .

131.PNG

هنگامی که متن به شکل تبدیل شده است، اندازه آن را افزایش دهید تا آن اندازه کافی باشد تا طرح را پوشش دهد.

142. PNG

مرحله ۳

با ابزار انتخاب مسیر (A) ، هر حرف را به صورت جداگانه انتخاب کنید و آنها را در سراسر طرح توزیع کنید.

151.PNG

همانطور که قبلا گفتم، می توانید این را همانطور که می خواهید تنظیم کنید. در این مورد، تصمیم گرفتم طرح را در تصویر زیر مشاهده کنم، زیرا من انعطاف پذیری زیادی در این زمینه دارم.

161.PNG

مرحله ۴

حالا، همانطور که با لایه فریم انجام دادیم، متن را انتخاب کردیم، ماسک لایه ای ایجاد کردیم و آن را به تصویر تنظیم کردیم.

171.PNG

هنگامی که شما یک نتیجه را که دوست دارید، می توانید تصویر را تنظیم کنید تا واقعیت بیشتری را به دست آورید.

182. PNG

افزودن سایه ها

مرحله ۱

یک لایه خالی درست در زیر آن که متن را داشته باشید ایجاد کنید و سپس با قلم مو و رنگ سیاه رنگ سایه را رنگ کنید که هر حرف باید روی جوهر یا روی قاب باشد. یک راه آسان برای انجام این کار می تواند باشد، در حالی که کلید Control را نگه دارید، روی ماسک لایه ای که روی لایه متن قرار داده اید، روی لایه متن رنگ بزنید و در صورت انتخاب رنگ، دکمه Control + D را انتخاب کنید آی تی. در نهایت، به Filter → Blur → Gaussian Blur بروید . با این کار، ما یک سایه سیاه در اطراف شکل ما شبیه سازی می کنیم. سپس، ما فقط نیاز به حذف قطعات اضافی (شما می توانید این کار را با ابزار پاک کن یا همانطور که ما تا به حال انجام شده است با یک ماسک لایه) انجام دهید.

191.PNG

گام ۲

با گام قبلی، ما در نهایت تمام سایه ها را از متن می خواهیم. برای گرفتن سایه ها از قطعات دود که با فریم یا متن همپوشانی دارند، یک لایه خالی جدید ایجاد کنید. سپس، برس ابزار (B) را بردارید و در اطراف خط چشم شکل بگیرید. شما می توانید سایه را مستقیما روی یک منطقه خاص سعی کنید و یا می توانید از ابزارهای انتخاب استفاده کنید، درست همانطور که در مراحل قبلی انجام دادید.

201.PNG

با این کار، ما باید ویرایش درست را انجام دهیم. ما فقط نیاز داریم که رنگ ها را به دلخواهمان تنظیم کنیم.

21.PNG

لمس نهایی رنگ

مرحله ۱

برای تنظیم رنگ تصاویر، اجازه دهید از لایه های رنگی استفاده کنیم. ما با تنظیم رنگ پس زمینه شروع می کنیم. همانطور که سفید است، اگر شما لایه رنگ جامد زیر آن را قرار دهید و حالت ترکیبی لایه اصلی را به ضرب کنید ، می تواند جالب باشد. برای پس زمینه، از رنگ # fff0b3 استفاده کردم.

221.PNG

برای ایجاد این لایه رنگ جامد، ما دو گزینه داریم: روی Layer → New Fill Layer → Solid Color کلیک کنید ...

231.PNG

یا بر روی دکمه ای که یک دایره سیاه و سفید به نظر می رسد، در نوار منوی پانل لایه ها قرار دارد و Color Solid را انتخاب کنید ...

242.PNG

اکنون، این مراحل را با متن و سایه تکرار کنید.

گام ۲

برای رنگ متن، یک لایه رنگ جامد جدید ایجاد کنید، اما این بار آن را در بالای لایه متن قرار دهید. خواهید دید که چطور لایه رنگ جامد با همه چیزهایی که زیر آن سفید است رنگ می زند و اجازه نمی دهد چیزی را مشاهده کنید. برای ایجاد این لایه فقط یکی از زیر آن را تحت تاثیر قرار می دهد، که در این مورد متن لایه است، مکان نما را بین لایه تنظیم و تصویر قرار دهید و در حالی که کلید Alt را نگه دارید ، فقط کافی است. با این کار، لایه رنگ جامد سفید فقط روی لایه متن تاثیر می گذارد.

251.PNG

مرحله ۳

حالا مرحله قبل را با استفاده از دو لایه سایه تکرار کنید. استفاده از سیاه و سفید برای سایه ها همیشه بهترین گزینه نیست، بنابراین من آنها را به رنگ قهوه ای تغییر می دهم. به خصوص، # ۶b4610 .

26.PNG

مرحله ۴

حتی اگر این مرحله اختیاری باشد، توصیه می کنم لایه ها را به صورت صحیح سازماندهی و نامگذاری کنید تا همه زمان ها مشخص شود که آیا هر یک از آنها باید حذف شود یا خیر.

27. PNG
28.PNG

نتیجه نهایی

خوب، کار ما انجام شده است. شما همیشه می توانید سایه ها را دوباره بچرخانید و یا اگر شما فکر می کنید که پروژه شما به همین ترتیب نیاز دارد، جدیدا اضافه کنید. امیدوارم بتوانید از این آموزش پیروی کنید. شما می توانید هر شک و تردیدی را که ممکن است در طول پروژه داشته باشید بنویسید، بنابراین می توانم به شما کمک کنم. در حال حاضر، تنها چیزی که باقی می ماند این است که با رفتن به «ایجاد یک پروژه» با ما نتیجه نهایی خود را به اشتراک بگذارید. در آموزش بعدی شما را ببین 🙂

Smoke_final_v3.jpg

اینستاگرام کافه دیزاین: cafedesign.ir

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X